Ara

Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Tamiri

Home / Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Tamiri

Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Tamiri Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Tamiri Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Tamiri

Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Tamiri

Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Tamiri

Bir kepenk arızası meydana geldiğinde, kullanıcılar paniğe kapılıp arızayı düzeltmek ister. Tipik olarak, kullanıcılar Gaziosmanpaşa otomatik kepenk tamiri sistemleri için daha fazla soruna neden olarak sorunu gidermeye çalışırlar. Deklanşör kusurları küçük veya büyük olmaktadır. Uzaktan kumandalı otomatik panjur sistemleri için kontrol pili genellikle tükenmektedir. Ancak tüketiciler, kepenk sistemlerinin düzgün çalışmadığını düşünmektedir. Bu nedenle bir arıza ile karşılaştığınızda öncelikle uzaktan kumandanın pilini değiştirin.

Arıza kontrolörden kaynaklanmıyorsa, gücün açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kontroller bir arıza tespit etmezse, yardım için kepenk sunan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Peki neden deklanşör arızaları? Deklanşör arızaları genellikle aşağıdaki gibi durumlardan kaynaklanır;

 • Kullanıcılar kepenklerinizi kullanırken titiz davranmazlar. Arıza, sürekli etkilenen veya ciddi şekilde kullanılan kepenklerde meydana gelmektedir. Kepenk sistemlerinin arızalanmasının ana nedenleri kullanıcı hatalarıdır.
 • Uzun yıllardır kullanılan kepenk sistemlerinin bakımı yapılmazsa aşınma ve yıpranma gibi motor sorunları ortaya çıkmaktadır. Motor aşınması gibi sorunlar valf sistemlerinin çalışmasını engeller.
 • Uzun yıllardır kullanılan kepenk sistemlerinin dişlileri aşınmaktadır. Bu hatayı gidermek için yeni bir şanzıman takmalısınız.
 • Kepenk modellerinde kayış sistemi mevcuttur. Kayış sistemleri ise zamanla yıpranırken bakımı yapılsa bile yeni kayış sistemleri gerektirmektedir.
 • Elektronik bileşenlerin oksidasyonu onlara zarar vermektedir.
 • Elektronik bileşenlerin aşırı yüklenmesi nedeniyle yanar. Bu yanma, kepenk sistemlerinde önemli hasarlara neden olmaktadır.

Gaziosmanpaşa Otomatik Kepenk Arızası Nasıl Düzeltilir?

Zamanla, kilit sistemi çeşitli nedenlerle arızalanmaktadır. Bu arızaların giderilmesi için uzmanların arızayı tespit etmesi ve arızanın giderilmesi için gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Panjur sistemi arızası olan kullanıcılar genellikle bir kepenk arızasını düzeltmenin bir yolunu ararlar. Deklanşör sistemlerinde sorun gidermek için önce arızayı teşhis etmeniz gerekir.

Çünkü panjur sistemleri bir motor, bir alıcı kartı veya çeşitli sebeplerden oluşmaktadır. Her sorunun farklı bir çözümü vardır. Kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı hatalardan biri de “otomatik kilitleme”dir. Bu engelleme sorunu aşağıdaki nedenlerle ortaya çıkabilir:

 • Palet kanalı alanında unutulan fırçalar, süpürgeler veya diğer malzemeler panjurun otomatik olarak çalışmasını ve sıkışmasını engeller.
 • Kepenk sistemi kanal bölümlerinin sıkışması veya eskimesi nedeniyle kepenk sıkışması meydana gelir.
 • Kepenk motorunun çalışması veya yanlış hizalama gibi sorunlar perdeyi kilitler.

Valf arızasını düzeltmek için ek insan gücü ve profesyonellik gereklidir. Kepenk tamir firmaları ise deneyimli kadrosu ve profesyonel ekipmanları ile kepenk kilitlerini tamir etmektedir. Kilidin kilitlenmesi kullanıcılar için risk oluşturur. Bu nedenle, tüketicilerin bunu düzeltmeye çalışması oldukça tehlikelidir. Kepenk kilit durumunu ortadan kaldırmak isteyen kişiler kepenk sistemini kullanılamaz hale getirip sizi tehlikeye atabilmektedir. Kepenk sistemi arızasından kurtulmak için profesyonel yardım almak gerekmektedir.

Gaziosmanpaşa Mh Otomatik Kepenk Tamiri Faydaları Nelerdir?

Günümüzde güvenlik için kullanılan Gaziosmanpaşa otomatik kepenk tamiri sistemlerinin faydaları önemli ölçüde artmaktadır. Birçok avantaj nedeniyle, kullanıcı sayısı önemli ölçüde artmıştır. En büyük avantajı ise fiziksel güç gerektirmeden uzaktan kumanda ile çalışmasıdır. Peki sık kullanılan otomatik kepenklerin faydaları nelerdir? Otomatik kepenklerin birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Açma ve kapama sırasında fiziksel kuvvet gerektirmez. Bu da kullanıcıların yorulmadan tek bir tuşla kilit sistemini çalıştırıp kapatmasını sağlar.
 • Otomatik kapanma sistemi ayrı olarak üretililmektedir. Opsiyonel olarak üretim esnasında farklı malzemeler kullanılarak müşterinin istediği mekana adapte edilmektedir.
 • Soğuk kış aylarında iç mekanı rüzgar ve kar gibi sert hava koşullarından korur.
 • Ücretsiz kepenk tamiri desteği için tıklayın.

Yorum