Ara

Topçular Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Home / Topçular Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Topçular Mh Otomatik Kepenk Tamiri Topçular Mh Otomatik Kepenk Tamiri Topçular Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Topçular Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Topçular Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Topçular Mh otomatik kepenk tamiri çeşitleri pratik ve kullanışlı ve güvenilir sistemlerdir. Özellikle otomatik kepenk sistemleri manuel kepenk sistemlerine göre birçok avantaja sahiptir. Panjurlar güvenlik yaratan sistemlerdir. Uzun süreli kullanım, kullanıcı hatası veya bakım eksikliği nedeniyle hasar görebilmektedir. Arızalı kepenkler dükkanlarda ve işlerde zorluklara neden olur.

İş akışını engelleyen kepenk tamiri yapan firmalar, arızayı kısa sürede gidermeyi tercih etmektedirler. İstanbul’da çok sayıda kepenk tamir firması var. Firma onarım çalışmalarını bu aşamalarda gerçekleştirmektedir;

  • Firma çalışanları müşterinin belirttiği yere gider.
  • Personel, kepenk sistemlerinde arıza olup olmadığını kontrol eder ve arızaları tespit eder. Bu genellikle 40 dakika ila 1 saat sürer.
  • Bir arıza tespit edildiğinde çalışanlar bir plan hazırlar. Bu plan, panjur sisteminin değiştirilecek parçalarını veya arızayı gidermek için yapılması gereken çalışmaları belirtecektir. Kurulan plan nedeniyle çalışanlar müşteriye bir fiyat teklif eder.
  • Müşteri fiyat numarası ve planı kabul ederse, personel bir tarih belirleyecektir.
  • Planlanan tarihte gerekli donanıma sahip çalışanlar kepenk sisteminin arızalandığı yere geri döner. Ardından tüm işlemler, arızayı ortadan kaldırmak için birer birer gerçekleştirilmektedir.
  • Sorun giderme süreci tamamlandığında müşteriler ve çalışanlar testler gerçekleştirir. Bu test sırasında, kilitleme sistemini aralıklı olarak birkaç kez kontrol edin. Arıza devam ederse, işçiler arızayı gidermek için işe iade edilmektedir. Ancak arıza devam ederse kepenk onarım işlemi sona erer.

Topçular Mh Kepenkler nasıl düzeltilir?

Garajlarda, dükkanlarda, evlerde, işyerlerinde, depolarda yaygın olarak kullanılan panjurlar güvenlik sağlar. Manuel ve otomatik olarak ikiye ayrılan jaluziler, mevcut sistemler tarafından bozulabilir. Bu kusurlar genellikle kısmen fark edilebilir olsa da genellikle çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Manuel kilitleme sistemleri genellikle sıkışma ve deforme olma gibi kusurludur. Otomatik valf sistemlerinde ise uzaktan kumanda, motor, aşınma ve kilitlenme gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Bakım yapılmamasından veya çeşitli sebeplerden kaynaklanan arızalar, kullanıcıların günlük yaşamlarında zorluklara neden olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar bir arıza ile karşılaştıklarında kepenk nasıl tamir edilir gibi birçok soru soruyorlar. Topçular Mh Kepenk onarım işlemleri, kepenk sisteminin modeline, markasına, nedenine ve parçasına göre değişir. Ancak kullanıcı herhangi bir arıza yaşarsa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilir;

1. Aşama; İlk arızayı fark ettiğinizde elektriği kontrol edin. Bunun için şalter ve diğer elektrik kutularını inceleyebilirsiniz.

2. aşama; Elektrik arızası yoksa altından veya altından geçmeyiniz. Çünkü kırık kepenkler her an düşebilir veya kırılabilir.

• Sorunu tespit edemiyorsanız, kepenk onarım şirketi ile iletişime geçin. Motoru veya valf sistemlerinin diğer parçalarını onarmaya çalışmayın. Aksi takdirde kepenk sisteminizi kullanılmaz ve riskli hale getirebilirsiniz.

Topçular Mh Kepenk bakım prosedürleri nelerdir?

Topçular Mh Otomatik kepenk tamiri sistemlerinin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde, kilit düzgün çalışmayabilir. Kepenk modelleri otomasyon sistemlerine sahip olduğu için kış ve yaz mevsimlerinde sürekli arıza yapabilirler. Bu nedenle kepenk kullanıcılarının üç ayda bir kepenk sistemlerine bakım yaptırmaları gerekmektedir. Firmalar bu bakımları özen ve titizlikle gerçekleştirmektedir.

Kurumsal bakım, kepenk sistemlerinizin ömrünü uzatır. Bakım için yıpranmış veya eskimiş parçaları tespit edebilir ve değiştirebilirsiniz. Bu şekilde büyük arızalardan kaçınarak finansal avantaj elde edebilirsiniz. Kepenk bakım prosedürleri nelerdir?

Kepenk bakım prosedürleri şirkete göre değişir. Şirketler genellikle bu işlemleri bakım sırasında gerçekleştirir;

  • Kepenk sistemlerinin parçalarını inceleyin. Aşınmış, deforme olmuş veya değiştirilecek parçalar değiştirilmektedir.
  • Fiziksel olarak temizlenemeyen alanları özel bakım ekipmanlarıyla temizleyin.
  • Kepenk sistemlerinin tüm parçaları kontrol edilmektedir.

Şirkete ek olarak, kullanıcılar u kullanarak haftalık veya aylık bakım yapabilirler.

Ücretsiz kepenk tamiri desteği için tıklayın.

Yorum