Ara

Panjur Tamiri Servisi

Home / Panjur Tamiri Servisi

Panjur Tamiri Servisi Panjur Tamiri Servisi Panjur Tamiri Servisi

Panjur Tamiri Servisi

Panjur

Panjur dış tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken panjur genel olarak güvenliği sağlamaktadır. Panjurların birden fazla çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar ise; otomatik panjur, manuel panjur ve elektrikli panjurdur.

Otomatik Panjur
Otomatik Panjur

Panjur Tamiri

Panjur tamiri gerçekleştirmeden önce arızanın neden kaynaklandığını ve panjurun ne durumda olduğunu gözden geçirmek gerekiyor. Mağazaların cam önlerinde, garajlarda, marketlerde ve işyerlerinde güvenliği sağlamak amacıyla panjur kullanılmaktadır. Ancak depolarda kullanılan panjur sistemleri daha çok güneş ve rüzgârı engellemek, aynı zamanda ışığı azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu panjurlar ise motorlu, elektrikli ya da manuel gibi birçok seçeneğe sahiptirler.
Çoğu zaman kişiler panjurları ev pencerelerinin önüne de yaptırabilmektedir. Oldukça kullanışlı sisteme sahip olan panjurlar çeşitli durumlarda arıza gösterebilmektedir. Bu arızalar ise genellikle uzun süre kullanılma nedeniyle oluşan deformasyon ya da yanlış montajlardan dolayı kaynaklanmaktadır.

Panjur Tamiri İstanbul’un her bölgesine kesintisiz, tecrübeli ustalarımız ve kaliteli malzemeler ile otomatik ve manuel panjur servis hizmeti sağlıyoruz. Ayrıca belirtmek isteriz ki kesinlikle sahte ürün kullanılmamaktadır.

Günümüzde de kullanılmaya devam eden panjurlar arızalanabilmektedir ve bu nedenle panjur servis ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Bu gibi sorunlar sistemi çalışamaz duruma getirir ve panjurlar işlevini yitirir. Çünkü çoğunlukla panjurların ipleri, makaraları, makasları ve kasnakları .

Firmamız, 35 senelik kurumsal yapısı hızlı ve güvenilir ekipleriyle panjur bakım, panjur onarım hizmetlerini müşterilerimize ulaştırmaktadır.

Ayrıca Evlerde veya dükkanlar da çok sık tercih edilen ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan panjurlar birçok sebepten ötürü arıza verebilmektedir.

 • Bakımsızlık,
 • Kalitesiz malzeme,

Mesela kullanım kaynaklı eskime gibi etkenler panjurların arızalanmasına ve çalışmamasına neden olur.

Bazı panjur ve otomatik panjur arızalarına sağladığımız servis hizmetleri şunlardır;

 • Otomatik makara değişimi,
 • Kasnak değişimi,
 • Palet değişimi,
 • Kumanda yenileneme,
 • Panjur ip değişimi

Ayrıca otomatik panjur motoru değişimi ve tamiri gibi birçok sorunlara destek sağlamaktayız.

Panjurlarınızda herhangi arıza veya sorun varsa yapacağınız müdahale ile arızayı fazlasıyla büyütür veya kendinize zarar verme şansınız oldukça yüksektir.

Firmamız 1987 ’den bu yana İstanbul‘un her il ve ilçesine güven, hız, garanti ve memnuniyet sloganıyla panjur servis hizmeti sağlamaktadır.

Ayrıca kepenktamiristanbul / MatKepenk panjur tamircisi olarak, bizlere panjur ip değişim fiyatlarını danışın ve en uygun fiyatlandırmalarımızı hakkında bilgi almak için arayın.

Aşağıdaki iletişim numaramızdan 7/24 Bizimle iletişime geçerek ve ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

 • İrtibat Tel : 530 136 7985
Panjur Tamiri
Panjur Tamiri

Panjur Servisi

Panjur servisi çeşitli yerlerde kullanılan panjurlar çoğu zaman; ip sıkışması, motor bozulması ya da farklı arızalar gösterebilmektedir. Bu gibi sorunlarda kişiler her ne kadar kendi çözmeye çalışsa da pek işe yaramamaktadır. Panjurunuzun daha fazla zarar görmemesi açısından panjur servisi veren firmalardan destek alabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ise motorlu panjurlarınızda, elektrikli panjurlarınızda ya da diğer çeşitte bulunan panjurlarınızda oluşan arızaları son teknolojik aletler ile kısa sürede gidermektedir. Panjur servisi sırasında işlenen aşamalar ise şu şekilde ilerlemektedir;

 • İlk Aşamada; Ulaştığınız destek ekipleri panjurunuzda yaşadığınız sorunları telefonda ön bilgi olarak almaktadır.
 • İkinci Aşamada; Verilen bilgiler eşliğinde teknik servis ekipleri gerekli ekipmanlar ile müşterinin verdiği adrese gitmektedir.
 • Üçüncü Aşamada; Profesyonel ekipler tarafından panjurda oluşan arıza tespit edilmektedir. Ardından tespit edilen arızaların nasıl gidereceklerini planlamaktadırlar.
 • Dördüncü Aşamada; Ekipler arızanın neden kaynaklandığını ve tamir ederken ne gibi işlemler yapacağını müşteriye aktarmaktadır. Müşteri onay verirse panjurdaki arıza giderme işlemi başlamaktadır.
 • Beşinci Aşamada; Panjur tamir edildikten sonra kontroller yapılmaktadır. Ekipler tarafından soruna rastlanmazsa müşterilerinde kontrol etmesini istemektedirler.
 • Altıncı Aşamada; Kontroller sonucunda müşteri memnun kaldıysa ve sorun belirtmediyse ekipler tarafından servis formu hazırlanmaktadır. Bu servis formu içerisinde ise hangi parçaların değiştiği ve ne gibi işlemlerin yapıldığı bulunmaktadır.

Motorlu panjur, elektrikli panjur veya otomatik panjur tamir profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Mesleki tecrübesi zayıf, işletmeler ile çalışmak sakıncalıdır. Çünkü yanlış işlem daha büyük sonuçlar doğurur.

Panjur sistemlerini günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber dükkanlar da, garaj kapıların da daha sık görebiliriz.
Çünkü Panjur servisi hakkında zayıf tecrübeye sahip bir çok kişi otomatik panjur tamiri yapmaya çalışmaktadır. Ayrıca bazı durumlarda hem kendine hem panjurunuza zarar vermektedir.

Panjur Tamiri Bakımı; İstanbul ‘da en uygun fiyatları barındırmaktan mutluluk duyuyoruz. Uzun yıllardır güvenliğinizin en üst seviye de olması amacıyla sunduğumuz hizmetler müşteri menfaati üzerine dayalıdır.

Panjur Servisi
Panjur Servisi

Panjur Arızaları Neden Oluşur?

Panjurda oluşan arızaların pek çok nedeni bulunmaktadır. Panjurların kullanımı arttıkça panjur arızaları neden oluşur sorusu da sıklıkla araştırılmaktadır. B ütün panjur arızaları aynı gibi gözükse de neden olduğu sebepler farklıdır. Örneğin panjurunuzun ipi hareket etmeyip sabit kalıyorsa ve panjurunuz aşağıya ya da yukarı doğru çekerken zorluk oluşturuyorsa şu gibi farklı nedenlerden dolayı olabilmektedir;

 • Kasnağınızın kırılması söz konusu olabilmektedir.
 • Panjura ait plastikler yerinden hareket ederek bir engele takılıyor olabilir.
 • Panjurda bulunan kasnağa bağlı ipler bulunmaktadır. Bu ipler kopmuş olabilir.

Ayrıca panjur arızaların büyük bölümü motordan kaynaklanmaktadır. Motor uzun yıllarca kullanıldıysa ya da sert kullanıldıysa deformasyonlar oluşmaktadır. Bu deformasyon sonrasında ise panjurlar kullanılmaz hale gelmektedir. Bu gibi durumlarda ise motorun değişmesi gerekmektedir.

Panjur Tamiri Nasıl Yapılır?

Günümüzde çok sık şekilde karşılaştığımız panjurlar çoğu zaman servis isteyebilmektedir. Panjurun işleyişini kaybetmesine neden olan arızalar beraberinde büyük sorunlar getirebilmektedir. Bu arızalar genel olarak panjurun makaralarında, motorunda, iplerinde, makaslarında ya da kasnaklarında meydana gelmektedir.
Peki panjur tamiri nasıl yapılır? Panjur tamirini kişiler kendi çaplarında halletmeye çalışmaktadır. Ancak bu panjurlara zarar vermektedir. Bu nedenle servis desteği alabilirsiniz. Genel olarak panjur tamirleri şu şekilde gerçekleşmektedir

 • Eğer panjurun motoru yandıysa panjura uygun olan yeni bir motor alınıp monte edilmektedir.
 • Panjurun açılmasından zorluk çekiliyorsa, ipi sıkışmış, incelmiş ya da kopmuş olabilir. Bu durumda yeni ip satın alınıp dikme yerine sarılarak değişimi gerçekleştirilmektedir.
 • Panjurunuz hava ya da su sızdırıyorsa kanat kısmında sorun olabilmektedir. Bu durumda ise vidaların değişmesi yapılmaktadır.
Panjur Ariza Çözümleri
Panjur Ariza Çözümleri

Panjur Çeşitleri

Otomatik Panjur

Pencere kaplamalarından biri olan panjurlar son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik görünümü ve güvenirliği sağlayan sistemi insanları oldukça etkilemektedir. Özellikle sert hava ve toz oluşumu gibi olumsuz etkenlerden dolayı çoğu kişi evlerinin ya da balkonlarının penceresinde otomatik panjur tercih etmektedir. Fakat farklı etkenlere bağlı olarak otomatik panjurlarda arıza söz konusu olabilmektedir. Yeni otomatik panjur kullanıcılarının kafasını kurcalayan sorulardan birisi ise; “otomatik panjurların neden bozulduğudur.” Otomatik panjur arızaları şu gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır;

 • Otomatik panjurun yüklü elektrik almak sonucunda motorda yanma meydana gelmektedir. Yanma sonucunda ise panjur çalışmamakta ve arıza göstermektedir. Bu gibi durumlarda ise profesyonel kişiler tarafından motorun değişmesi gerekmektedir.
 • Otomatik panjurunuzun kuruluş esnasında yapılan yanlış montaj sonucunda motorda arızalar oluşmaktadır. Bu nedenle montajı yapacak kişinin bilirkişi olduğundan emin olunuz.
 • Panjurunuz 7 yahut 10 senedir çalışma gösteriyorsa kullanım ömrü sona erebilmektedir. Bu nedenle ömrü dolan panjurları yenisiyle değiştirmeniz gerekmektedir.
Otomatik Panjur
Otomatik Panjur

Elektrikli Panjur

Yazlık villalarda sıklıkla kullanılan elektrikli panjurlar gerek zarif görüntüsüyle gerekse fonksiyonel özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle pek çok işlevi bulunan elektrikli panjur sadece villa ve evlerde değil, garaj, mağaza ve alışveriş merkezlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Peki elektrikli panjur fonksiyonel özellikleri nelerdir?

 • Kendiliğinden açılma ve kapanma sistemi bulunan bu panjurlar yaşlı ve hastaları yormamakta kullanım kolaylığı sunmaktadır.
 • Ses yalıtımının yüksek kapasitede olması nedeniyle gereksiz gürültü kirliğini önlemektedir.
 • Panjurlar iç göstermez yapıları sayesinde kapatılma sistemi devreye girdiğinde dış çevreden, iç çevreyi görmek mümkün değildir. Bu sayede ise mahremiyet kalkanı oluşturmaktadır.
 • Kalkanlı yapısı sayesinde hırsızlığı önlemektedir.
 • Otomatik panjurlar birçok tasarıma aittir. İsteğe özel olarak ise estetik formlarda tasarlanabilmektedir. Bu sayede ise dekoratif bir koruma kalkanı olarak hem iç hem de dış mekanınıza ferahlık sağlamaktadır.
 • Güneş ışınları çoğu zaman eşyalarımıza zarar vermektedir. Ancak otomatik panjurlar mobilyalarınızı, ev eşyalarınızı ve teknolojik ürünlerimizi bu zararlı ışınlardan korumaktadır.
 • Sert yağış ve rüzgarlara karşı yüksek kalitede koruma sağlamaktadır.

Otomatik panjurların bu ve bu gibi pek çok fonksiyonel avantajı bulunmaktadır.

Elektrikli Panjur
Elektrikli Panjur

Motorlu Panjur

Kaliteli sistemleri sayesinde rahat ve güvenilir bir yaşam sunan motorlu panjur depolarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kardan, fırtınadan, hırsızlık olaylarına ya da güneş ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda içerisinde bulundurduğu strafor sayesinde iyi yalıtım sunmaktadır.
Ekstra ısı sağlayan bu motorlu panjur sistemi evlerde kullandığı vakit ısıdan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Dış kısımdan açılmamaktadır. Bu sayede ise sizi hırsızlık gibi olaylardan korumaktadır. Dayanıklı yapısı sayesinde ise kolay şekilde hasar almamaktadır. Motorlu panjurunuzu mekanınıza kurarken montajını bilirkişilere bırakmanız gerekmektedir.
Montajdan önce ustaların mekanınıza yapılacak panjur için ölçümler almaktadır. Ancak bilirkişi tarafından alınmayan ölçüler genellikle yer etüdünün iyi hesaplanmaması sonucunda motorlu panjurunuzda arıza yapabilmektedir. Bu nedenle montajınızı profesyonel personellere bırakmanız sizin ve panjurunuz için iyi bir seçenek olacaktır.

Panjur Malzemeleri

Panjur Motoru

Sıklıkla karşılaştığımız panjurların çalışmasında büyük etken gösteren panjur motoru zaman, zaman arıza gösterebilmekte ya da yüksek enerji sonucunda yanma oluşabilmektedir. Motorun arızalanma sonrasında ise panjurlar işlevselliğini kaybetmekte ve kullanım zorluğu göstermektedir. Panjur motorlarını satın almak mümkündür. Fakat motorların arızasını gidermek için bu yönde hizmet veren profesyonel şirketlerden destek alabilirsiniz.

Panjur Motoru
Panjur Motoru

Panjur Alıcısı

Panjur alıcısı; Panjurlarla eşzamanlı olarak çalışan ve panjurların açılıp kapanmasında büyük rol oynamaktadır. Kumanda olarak da bilinen panjur alıcısı, panjurların kurulum ve işleyiş sisteminin çalışmasını sağlamaktadır. Panjur alıcıları genellikle aynı marka panjurlar eşliğinde kullanılmaktadır.

Panjur Alıcı
Panjur Alıcı

Panjur Tamiri Servisi hizmetlerimizden faydalanmak bir telefon uzağınızda..

Anasayfaya gitmek için tıklayın

Whatsapp üzerinden mesaj atmak için tıklayın

Ayrıca kepenk hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

Yorum