Ara

Nişancı Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Home / Nişancı Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Nişancı Mh Otomatik Kepenk Tamiri Nişancı Mh Otomatik Kepenk Tamiri Nişancı Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Nişancı Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Nişancı Mh Otomatik Kepenk Tamiri

Kepenk çeşitleri pratik ve kullanışlı aynı zamanda güvenilir sistemlerdir. Özellikle Nişancı Mh otomatik kepenk tamiri sistemleri, manuel panjur sistemlerine göre birçok avantaj sunmaktadır. Panjurlar güvenlik yaratan sistemlerdir. Uzun süreli kullanım, kullanıcı hatası veya bakım eksikliği nedeniyle arızalanabilir. Kırık kepenkler dükkanlarda ve iş yerlerinde zorluklara neden olur.

Öte yandan iş sürecini aksatan panjur tamiri ile uğraşan firmalar ise arızayı kısa sürede gidermeye çalışmaktadır. İstanbul’da çok sayıda kepenk tamir firması var. Firmalar onarımları aşağıdaki aşamalarda gerçekleştirirler;

  • Şirket bünyesinde çalışan personel, müşterinin belirttiği yere gider.
  • Arızalı panjur sistemlerini personel inceler ve arızayı tespit eder. Genellikle 40 dakika ile 1 saat arasındadır.
  • Eksiklik tespit edilir edilmez personel bir plan oluşturmaktadır. Bu plan çerçevesinde panjur sisteminin değişmesi gereken parçaları veya arızanın giderilmesi için yapılması gereken çalışmalar belirlenmektedir. Oluşturulan plan sayesinde personel müşteriye fiyat teklifinde bulunmaktadır.
  • Müşteri fiyatı ve planı kabul ederse tarihi personel belirler.
  • Belirtilen tarihte personel panjur sisteminin bozulduğu yere gerekli ekipmanlarla geri döner. Ardından arızayı gidermek için tüm işlemler gerçekleştirilmektedir.
  • Sorun giderme süreci tamamlandığında müşteriler ve çalışanlar testler yapar. Bu test kapsamında panjur sistemini aralıklı olarak birkaç kez deniyor. Arıza devam ederse, personel arızayı gidermek için işe geri gönderilecektir. Ancak hata devam etmezse kepenk onarım işlemi sona erer.

Kepenk Arızası Nasıl Düzeltirim?

Garajlarda, dükkanlarda, apartmanlarda, dükkanlarda ve depolarda sıklıkla karşılaştığımız panjurlar güvenliği sağlar. Manuel ve otomatik olmak üzere ikiye ayrılan panjurlar, sistemlerinden dolayı arıza yapabilirler. Bu arızalar esas olarak lokal olarak gözlemlense de, sıklıkla farklı nedenlerle ortaya çıkabilir. Manuel kepenk sistemlerinde sıkışma, eğrilme gibi çoğu arıza meydana gelmektedir. Öte yandan otomatik kilitleme sistemlerinde uzaktan kumanda sorunu, motor sorunu, aşınma ve yıpranma sorunu ve sıkışma sorunu gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Bakım yapılmaması veya diğer sebeplerden dolayı meydana gelen kesintiler, kullanıcıların günlük hayatta zorluk yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar, arıza durumunda panjur tamiri gibi birçok soruyu kendilerine soruyorlar. Panjur onarım işlemleri, panjur sisteminin modeline, markasına, nedenine ve parçasına göre değişir. Ancak kullanıcı herhangi bir arıza ile karşılaşırsa aşağıdaki adımları uygulayabilir;

1 kat ; Arızayı ilk fark ettiğinizde, elektrik gücünü kontrol edin. Anahtarınızı ve diğer elektrik kutularınızı inceleyerek bunu yapabilirsiniz.

2. adım ; Elektrik akımından kaynaklı bir parazit yoksa panjur sisteminin yanına veya altına girmeyin. Çünkü arızalı panjurlar her an düşebilir veya çalışmaktadır.

• Arızayı bulamıyorsanız, panjur onarım hizmeti veren firmalarla iletişime geçin. Motoru veya kilitleme sisteminin herhangi bir parçasını onarmaya çalışmayın. Aksi takdirde panjur sisteminizi kullanılamaz ve riskli hale getirebilirsiniz.

Nişancı Mh Kepenk Bakım Prosedürleri Nelerdir?

Nişancı Mh otomatik kepenk tamiri sistemleri düzenli aralıklarla bakıma alınmalıdır. Aksi takdirde, deklanşör arızalanmaktadır. Panjur modelleri otomasyon sistemlerine sahip olduğu için hem kışın hem de yazın sürekli arıza yapabilirler. Bu nedenle panjur kullanıcılarının, panjur sistemlerini her üç ayda bir bakımlarını yaptırmaları gerekmektedir. Bu görüşmeler firmalar tarafından titizlik ve titizlik ile yapılmaktadır.

Firmalar tarafından yapılan bakımlar sayesinde panjur sistemlerinizin kullanım ömrü uzar. Bakım, yıpranmış veya eskimiş parçaları belirlemenizi ve parçaları değiştirmenizi sağlar. Bu sayede büyük aksamaların önüne geçerek finansal avantaj elde edersiniz.

Ücretsiz kepenk tamiri desteği için tıklayın.

Yorum